מטבח עם אי -

או אם תירצו: מתי כדאי להיפטר משולחן האוכל

אורחות החיים משתנים, וכך גם חללי הפנים הביתיים שלנו. לכן עיצוב המטבחים המודרניים הפך את המטבח למרכזו של משק הבית ובין המקומות העסוקים ביותר. כשמדברים על עיצוב מטבחים, ללא ספק אחד המקומות המשמעותיים הוא האי.  מטבח עם אי מוסיף אחסון, שטח עבודה ומקום ישיבה. בנוסף, הוא גם מציג סגנון אישי ומפריד בין מערך המטבח, במידה ומדובר במטבח פתוח, לשאר חלקי הבית. אין ספק אם כן כי בחיים המודרניים האיים מספקים כל דרישה, משיעורי בית ועד אירוח, ולעתים קרובות הם מחליפים את הפונקציונליות של שולחן האוכל המסורתי. עם עיצוב אי רב-פונקציונלי המתפתח כל הזמן, אתם עשויים לשאול את השאלה "מתי כדאי להיפטר משולחן האוכל?" אז הנה כמה שאלות שעשויות לעזור לכם להחליט אם עיצוב האי במטבח שלכם יכול להחליף את שולחן האוכל המסורתי.

עד כמה אתם משתמשים בשולחן האוכל שלכם?

כן זו השאלה הראשונה והכי רלבנטית אולי. כי אם אתם מוצאים ששולחן האוכל במטבח או בבית שלכם הפך למקום להניח עליו את הדואר ואת המפתחות שלכם, יותר מאשר מרחב לשבת ולאכול ארוחות, ייתכן שאתם באמת מוכנים להיפרד מהשולחן הזה לתמיד. זה עשוי להיות נכון במיוחד אם אתם סועדים רק לעתים רחוקות בבית, או אם הדינמיקה המשפחתית שלכם משתנה (למשל, התרוקנות הקן המשפחתי), או אם יש לכם חדר אוכל נפרד לצרכי אוכל רשמיים יותר. אם זה המקרה, כדאי לשקול אם מטבח עם אי וישיבה בו הופכת לפיתרון טוב יותר כשמדובר בצרכי האוכל שלכם בעת עיצוב המטבח.

איזו צורה וגודל יתאימו עבור מטבח עם אי עבורכם?

בחירת גודל האי היא מאוד אינדבידואלית, וקשורה הן לצרכים והן למידות המטבח והבית. בכל מקרה דאגו שמעצב המטבח שלכם יקח מדידות מדויקות, יקשיב למה שאתם צריכים, ואז יעבוד איתכם כדי למצוא את האי המושלם עבורכם. איים בצורת T או L מספקים אזורים נפרדים לעבודה ולסעודה, כמו גם חצי אי עם מקומות ישיבה ליד אזור הבישול. כמובן שאם המטבח שלכם גדול מספיק, אז למה שלא יהיו לכם שני איים עם פונקציות שונות? ברור שזה כבר יביא אלמנט ענק של תחכום עבור מטבח עם אי שלכם ויאפשר לכם להיפטר בשמחה משולחן האוכל הישן שלכם.

האם ישיבה סביב אי נוחה כמו סביב שולחן אוכל?

שוב זה תלוי בסוג הישיבה שתבחרו, מי יישב שם ולמשך כמה זמן. אם אתם מרגישים שכסאות בר גבוהים מדי לילדים, אז לכו על אי דו מפלסי עם מושבים בצד התחתון יותר עבור הילדים הקטנים יותר. קחו בחשבון את סגנון המטבח שלכם, שכן הישיבה שתבחרו צריכה להתאים לעיצוב המטבח הכללי, קחו בחשבון שאולי תצטרכו גם להחליף כסאות אוכל בבוא הזמן, עם השינוי בצרכים שלכם (ילדים גדלים בסופו של דבר).

האם לא נרגיש כאילו אנחנו אוכלים ב"צד העבודה "של המטבח שלנו ונאבד את אזור הארוחות?

היופי של האי הוא היותו משמש כמתווה של עיצוב במטבח אשר יוצר אזורים נפרדים. בעת אירוח, תוכלו לעבוד בנוחות בצד אחד של האי ואנשים יכולים לשוחח ולנשנש חטיפים בצד השני, מבלי להיכנס לחלל שלכם. נסו לשלב משטחי עבודה שונים כדי להבדיל בין אזור הכנת המזון לאזור האחר.

מה אי יכול לתת לנו ששולחן אוכל לא יהיה מסוגל?

אי מספק שטח עבודה נוסף, אותו תוכלו להתאים לצרכים שלכם באמצעות חומרים כמו שיש לאפייה או עץ לקיצוץ ירקות. בונוס נהדר הוא שתוכל להוסיף לאי כיור, כיריים, מיקרוגל, מקרר, מכונת קפה או מדיח כלים ובכל זאת לשבת עליו כפינת אוכל.

איזה סוג של אחסון ניתן לשלב באי?

מתחילת תהליך עיצוב המטבח השתדלו לכלול את כל דרישות האחסון שלכם באי ולוודא שזה נבנה בהתאמה אישית. מלבד אחסון פריטים עונתיים, תוכלו לייעד אזורים לציוד אפייה, כלי אוכל, מדפי יין, קערות האכלה לחיות מחמד או כל דבר אחר המפנה מקום בארון או מהרצפה. השאירו כמובן מקום אחסון פתוח להצגת ספרי בישול ומזכרות יקרות. בכל מקרה כל הדרישות עומדות מתחת לרמת השיש, כך שאלו אינם מפריעים לאזור פינת האוכל המיועדת שלכם.

כיצד תוכלו לתת את הטאצ' האישי שלכם לאי שבמטבח?

בזמן עיצוב המטבח וודאו שהאי שלכם יהיה ייחודי לכם ולדרישות המשפחה שלכם. החלק הטוב ביותר הוא לבטא את עצמכם דרך הצבעים והחומרים שאתם בוחרים עבור מוקד זה בזמן עיצוב המטבח שלכם. נסו צבע המנוגד לשאר ארונות המטבח. או לחילופין ביחרו חומר יוצא דופן עבור השיש או החריגו אותו עם הישיבה סביבו או התאורה שמעליו. תמיד תוכלו ללכת על צורה יוצאת דופן או אי רב מפלסי. עם זאת עד כמה שתהיו נועזים עם עיצוב האי שלכם, זיכרו שזה אמור להתאים לסגנון הכללי של עיצוב המטבח שלכם. כמו כן קחו בחשבון שמכיוון שהוא נותן את הטון של כל החדר, במיוחד אם הוא מחליף שולחן אוכל, הרי מטבח עם אי, צריך עדיין להתאים לעיצוב הכולל.

איים הם תוספות שלא תסולא בפז עבור כל מטבח. הפונקציות הרבות והשימושיות שלהם עולות בהרבה על היתרונות של שולחן אוכל מסורתי. אז נסו להיפטר משולחן האוכל הישן שלכם, ועצבו את האי החלומי שלכם. כך תוכלו להירגע מכיוון שכל המסיבות, ארוחות ערב, שיעורי בית, אפייה או קפה של בוקר, כל אלו יתרחשו סביב האי  ללא מאמץ ובסטייל. צרו קשר עוד היום עם אנשי המקצוע שלנו בעיצוב מטבחים ובדקו את גלריית המטבחים שלנו לקבלת רעיונות נוספים שיעשו לכם השראה.

 

צור קשר
דילוג לתוכן