מהם המרכיבים של מחירון מטבחים

מהם המרכיבים של מחירון מטבחים

מטבחים הם אחד המרכיבים החשובים ביותר בעיצוב בתים. זה לא רק מקום לבשל ולעשות מטלות יומיומיות אלא גם מקום חברתי להיפגש ולפטפט עם בני משפחה או חברים. מחירון מטבח הוא מסמך שסווג את המחירים של כל רכיב במטבח, כמו מוצרי חשמל, ארונות, משטחים, גופי תאורה וכדומה. ככזה, ניתן למיין אותו לפי סוג ולהראות כמה עולים חומרים עבור כל רכיב.

הרכיבים של מחירון מטבחים כוללים בדרך כלל מספר היבטים עליהם נדבר במאמר זה.

מכשירי חשמל

כאשר אנחנו בודקים מחירון מטבחים הרבה פעמים שוכחים לקחת בחשבון "את כל הדברים הקטנים" כמו למשל מכשירי החשמל שתבחרו יש חלק משמעותי במחיר הסופי של המטבח שלכם.

ישנם מחירים של מוצרי חשמל שאינם מתחשבים בבניית מחירון מטבחים. אלה כוללים תנור מיקרוגל, מקרר, מדיח כלים וכיריים.

לכל אחד מהמכשירים הללו טווח המחירים רחב מאוד. לכן הכל תלוי בתקציב שלכם. מומלץ להתייעץ לגבי הדברים הללו עם מעצבת מטבחים, בעיצמוב מטבח כל מעצב לוקח בחשבון גם את מחיר מכשירי החשמל, יושע להתאים אותם לתקציב של הלקוח וגם לנראות של המטבח.

מחירון מטבחים- החומרים

כאשר מדברים על מחירון מטבחים, חשוב לדעת שהמחיר תלוי גם בחומרים בהם משתמשים. מטבח מפרומייקה למשל, האפשרות הראשונה והמפורסמת מכולן היא פורמייקה- זה למעשה ציור שעליו מדביקים פורמלין. תהליך יצירת החומר הזה יכול להיעשות בקלות על ידי לחיצה על החומר בטמפרטורה גבוהה. לפורמייקה יתרונות רבים, הפרומייקה קלה לניקוי, לא רגישה למכות או שריטות, במחיר בינוני ומגיעה במגוון צבעים. חסרון אחד של הפורמייקה הוא שהדבק המחבר את שני החלקים זה לזה או "קצוות" לאורך זמן ועם בלאי עלול לגרום לניתוק. חסרון שני הוא שלא ניתן לעבד אותו לצורות שונות, מה שהופך אותו למתאים בעיקר לפינות.

בניגוד לחומרים אחרים המשמשים לבניית חזיתות למטבח, כמו זכוכית, אפוקסי, פורניר, פורמייקה או יותר – ניתן להשתמש בעץ מלא בבניית גוף הארונות. חשוב לזכור כי השימוש בעץ סנדוויץ' נחשב למומלץ ביותר בכל הנוגע לבניית גופי ארונות בזכות עמידותו יוצאת הדופן. גם אם בחרת לעצב את המטבח שלך מעץ מלא, טווח מחירון מטבחים גם במקרה הזה הוא רחב ועלול להשתנות לפי סוג העץ שתבחר: מטבח עץ אלון מלא, מטבח עץ טיק מלא,מטבח עץ מייפל מלא וכו’..

לעץ מלא יש גם חסרונות: עץ נוטה להתרחב ולהתכווץ עם חשיפה ממושכת לשינויי טמפרטורה קיצוניים והוא עלול להינזק ממזיקים שונים, כמו טרמיטים ותולעי עץ; מטופל בזהירות; ומתוחזק לאורך זמן.

מטבח פולימרי – חומר זה אינו עמיד כמו פורמייקה אך עדיין עמיד למדי. זה קל לניקוי, אינו דורש קצה שעלול להתקלף בעתיד, וניתן לעבד אותו כדי לקבל צורות וסגנונות שונים. כל הגורמים הללו הופכים מטבח פולימר לאופציה זולה יותר מצבע תנור לייצור מטבחים כמו מטבח לבן ועץ

מחירון מטבחים- גופי תאורה

ישנם שלושה סוגים של תאורה מלאכותית בכל חלל, במיוחד במטבח. הסוג הראשון הוא תאורה כללית המשמשת כמקור האור העיקרי במטבח. זה נקרא תאורת מטבח סביבה והאור הזה שואף לספק תאורה אחידה על פני כל החלל ללא נקודת מוקד אחת. לסוג זה של תאורה בדרך כלל נבחר נברשות גדולות, גופי תאורה שקועים או מספר גופי תאורה נופלים קטנים יותר.

סוג נוסף של תאורה במטבח הוא תאורה פונקציונלית המאירה אזורים חיוניים כמו משטחי עבודה, ארונות וכלי עזר נוספים כמו למשל הכיריים או אם יש לנו מטבח עם אי לרוב נבחר לשים גוף תאורה שיאיר את האי. סוג שלישי של תאורה במטבח הוא תאורה מעוצבת. הסיבה לשימוש בו היא להדגיש חפצים מעוצבים ויפים שנרצה להדגיש כחלק מהעיצוב. כמובן שלכל אחד מגופי התאורה הללו יש טווח מחירון מטבחים רחב. וחשוב לקחת את כל סוגי התאורה הללו בחישוב הסופי של מחיר המטבח שלנו.

מטבח כפרי ארונות וינטאג

מאמרים נוספים
צור קשר
דילוג לתוכן