מטבח בצבע מוקה

מטבחים בצבע מוקה, בין אם בגוון בהיר או כהה, הם בעלי יתרונות ברורים מבחינת העיצוב. הצבע שלהם משדר טבע וחמימות, הוא נכון מאוד לסביבה הישראלית, ומשתלבים בו היטב מגוון צבעים וחומרי גלם, החל מעץ, דרך אבן ומתכות. לכן אין זה פלא שמטבחים בגוון מוקה הם בחירה אהודה מאוד בקרב לקוחות. מיד נציג הכל על הטרנד שמכניס את טעמי המוקה לתוך המטבח

מדוע מטבח בצבע מוקה הופך פופולרי כל כך בשנים האחרונות?

בחירה של מטבח בצבע מוקה מסתמנת בשנים האחרונות כנפוצה ואהודה במיוחד.

גוון המוקה הוא בעל כמה יתרונות ברורים שהופכים אותו לבחירה מעולה עבור עיצוב המטבח:

  • מוקה הוא צבע המתאפיין במראה טבעי, שמשתלב היטב בסביבתו. הדבר נכון במיוחד לסביבה בישראל ובפרט לאיזורים העירוניים והמדבריים שלה, בהם שולטים גווני חום בהיר וגווני חול.
  • המוקה הוא צבע המעניק תחושת חום וביתיות, ולעתים אפילו תחושה נוסטלגית. מאפיין זה הופך אותו לבחירה מצוינת עבור מי שמחפשים מטבח קלאסי, כפרי או מטבח וינטג'.
  • צבע המוקה משתלב נפלא עם מגוון רחב של צבעים, טקסטורות וחומרי גלם, מה שהופך אותו לקל מאוד לשילוב במטבחים בסגנונות שונים.
  • בזכות היותו בהיר וניטרלי יחסית, צבע המוקה מתאים לשימוש במטבחים בגדלים שונים מבלי ליצור תחושה צפופה, אלא להיפך – הוא מאפשר ליצור אשליה של מטבח מרווח יותר.

שילובי צבעים עבור מטבח מוקה

כפי שכבר הזכרנו קודם, אחד היתרונות המשמעותיים בצבע המוקה הוא שלצד הנוכחות הברורה שלו, מדובר בצבע עדין ונעים שמקבל בברכה שילובי צבעים שונים. מטבחים שחורים בשילוב מוקה יוכלו ליצור מראה מודרני ומתוחכם, ואילו שילוב אלמנטים שונים בצבע כמו ירוק או כחול יובילו למטבח ייחודי ואישי, עם שיק שלא ניתן להתעלם ממנו. גוונים שונים של מוקה ישתלבו גם עם עץ, אבן ומתכות, כך שאפשרויות הבחירה כאשר מתמקדים במוקה כגוון מוביל, הן כמעט אינסופיות. מומלץ לשלב גם מעט אלמנטים בהירים יותר שיתנו למוקה איזשהו קונטרסט שידגיש אותו, בפרט כאשר מדובר בגוון מוקה עדין במיוחד שעלולים להתבלבל בינו ובין שמנת או אפור בהיר.

מטבח בצבע מוקה בהיר או כהה? מציאת גוון המוקה המדויק למטבח

כמו שבחירת מטבח אפור קמה ונופלת על מציאת הגוון האפור המדויק, כך גם עם מטבח בצבע מוקה. בדומה לנס קפה שיכולים להיות לו המון גוונים שונים, בהתאם לאיזון של כמות הקפה והחלב, גם המילה "מוקה" מכסה קשת של גוונים בדרגות בהירות ועומק שונות, כך שיש אפשרות לבחור מטבח בצבע מוקה בהיר, כהה או מה שביניהם. לכך מתווספת גם האפשרות לעצב בגוון מוקה בגימור מט או בגימור מבריק, המעניק אופי שונה מאוד לעיצוב המטבח. מציאת הגוון המדויק דורשת עין מדויקת, סבלנות ונכונות לדפדוף בין תמונות רבות של מטבחים וקטלוג של צבעים אפשריים. זאת משום שבדומה לצבעי עץ, חול או גווני חום ושמנת, בחירה לא מדויקת של הגוון עלולה ליצור התנגשות עם מכשירי חשמל, אלמנטים עיצוביים או ריהוט שכבר יש לכם ולא תרצו לוותר עליו.

מטבח מוקה כפרי

עבור מי שחולמים על מטבח כפרי, בחירה בגוון מוקה היא בחירה נכונה במיוחד. צבע המוקה, שמאופיין בחום ובמראה טבעי, מתאים כמו כפפה ליד לעיצוב מטבח כפרי. כדי למקסם את היתרונות של מטבח מוקה כפרי, מומלץ לבחור בגוון מוקה בגימור מט, שמעניק תחושה טבעית יותר, ולשלב עץ טבעי, אלמנטים של אבן וקרמיקה – למשל בקירות, ואור טבעי ככל הניתן. מומלץ לבחור גם מוצרי פרזול בגוונים מתכתיים שישתלבו עם גוון המוקה שבחרתם ויחמיאו לו. אלמנטים אלה יסייעו גם להדגיש את הגוון המיוחד של המטבח וגם את הסגנון הכפרי והביתי. בזכות הנוכחות העדינה של המוקה, הוא מהווה צבע יסוד נפלא למטבח פתוח ומרווח, שיהיה תחום על ידי אי או דלפק, כמובן עם אלמנטים דקורטיביים בסגנון כפרי כמו צמחייה או מוצרי טקסטיל יפים.  

גלריית מטבחים

לסיכום

אם אתם מעוניינים במטבח עם צבעוניות רגועה ושקטה, אך בעלת נוכחות, שמתכתבת היטב עם הסביבה, ומשתלבת בקלות עם מגוון צבעים וחומרי גלם – מטבח בצבע מוקה עשוי להיות בחירה מעולה עבורכם. כל עוד תמצאו את גוון המוקה המדויק עבורכם ועבור המטבח שלכם, מטבח מוקה יוכל להיות חם, נעים ומרגיע. כדי לעשות זאת, אנחנו מזמינים אתכם לפנות לחברת תכלת מטבחים, שמתמחה בעיצוב מטבחים בהתאמה אישית.

 

מאמרים נוספים
צור קשר
דילוג לתוכן