מטבח טוקריז

מטבחים בצבע טורקיז היו תמיד בחירה אהובה אצל מי שמעוניינים במראה בלתי שגרתי ואוהבים גם לבטא את הייחודיות והיצירתיות שלהם בעיצוב הבית. צבע הטורקיז, כל עוד בוחרים את הגוון הנכון, יוצר מראה נעים והרמוני, ומאפשר לתכנן מטבח יפהפה עם נגיעות צבע שמייחדות אותו והופכות אותו לכזה שלא ניתן להתעלם ממנו

מה הופך מטבח בגווני טורקיז לאהוב?

בחירת מטבח החורג מפלטת הצבעים הסולידית המאפיינת מטבח לבן, שמנת, אפור חום ושחור, היא פעמים רבות בחירה המעידה לא רק על טעמם של הלקוחות אלא גם על אישיות וייחוד. חלק מהצבעים דורשים יותר אומץ, בפרט בגוונים עזים או חריגים. לצידם, חלק מהצבעים הם טרנדיים בתקופות מסוימות, ובחירה בהם משקפת עדכניות וחיבה לאופנה. לעומתם, ישנם צבעים שהם ללא ספק חיים ועזים, אך מנגד יש בהם איכות על זמנית ויתרונות שהופכים אותם לבחירה מעולה בכל זמן. בחירה כזו מאפשרת ליהנות ממטבח ייחודי מחד, אך עדיין לשמור על מראה נעים ולא צעקני, מאידך. כזה בדיוק הוא מטבח טורקיז, וזה מה שהופך אותו לאהוב כל כך.

היתרונות העיצוביים של מטבח טורקיז

בחירת הגוון הטורקיז לעיצוב המטבח טומנת בחובה מספר יתרונות עיצוביים בולטים, למשל:

  • הצבע הטורקיז מקיף קשת של גוונים שונים, החל מגוונים חזקים ובולטים, דרך גווני ביניים וכלה בגוונים עדינים ואפילו סולידיים.
  • הטורקיז משתלב היטב עם צבעים רבים וכן עם חומרי גלם רבים. ניתן לשלב אותו עם מרקמי אבן, עץ, ועם גווני אדמה וחול, ובכל מקרה כזה ניתן יהיה ליצור מטבח ייחודי אחר.
  • בזכות השילוב בין כחול וירוק, הצבע הטורקיז מצליח לקלוע לטעמם של רבים.

מטבח טורקיז משלב רוגע עם זרימה

בדומה לאיכויות של מטבח ירוק, במטבח טורקיז, בפרט בבחירת הגוון הנכון, נוכל ליצור תחושה של הרמוניה, רוגע וזרימת אנרגיה נכונה וטבעית. על אף האסוציאציה של צבע עז וזוהר, הטורקיז נובע בבסיסו מאבן חן טבעית במראה גימור מט, ולמעשה מדובר בצבע נעים ונכון, שאינו זר לטבע. הטורקיז, שמהווה שילוב של כחול עם ירוק, מחבר אותנו מצד אחד לשמיים ומים, המקושרים לזרימה של אנרגיה ושל חומרים אחרים בטבע, ומנגד הוא מחבר לירוק, המתקשר לטבע ולשלווה. בכך מטבח טורקיז מעניק יתרונות של שני הצבעים.

בחירת גוון מדויק בשביל מטבח טורקיז

האתגר המרכזי בעיצוב מטבח טורקיז הוא בחירת הגוון המדויק ושילובי הצבעים. האפשרויות הן רבות ומגוונות ולכן חשוב להבין בדיוק את הרצונות וההעדפות לפני בחירת הגוון. בהתאם לסגנון העיצוב של הבית ולמה שרוצים שהמטבח ישדר, ניתן לבחור בגוון עז או סולידי יחסית של טורקיז. בבחירת מטבח כפרי בגוון טורקיז, שבו נשלב גם יחידות או אלמנטים בגווני עץ טבעי, חשוב להתאים את הגוון כך שלא יתנגש עם הגוון המדויק של העץ שנבחר למטבח. הטורקיז יכול להשתלב עם מגוון רחב של צבעים, וניתן גם לבחור להוסיף אלמנטים בטורקיז כדי להעשיר עוד יותר את עיצוב המטבח, כמו בר מים, מכונת קפה או חפצי נוי, שיוכלו להיות בגוונים עזים יותר. חשוב כמובן להקפיד על איזון ואם מעוניינים במטבח בסגנון כפרי וביתי, לשלב גם צבעים רכים וטבעיים יותר ולא לבחור לעצב את כל המטבח בטורקיז בגוון עז

לסיכום

עיצוב ותכנון מטבח טורקיז הוא תהליך שיכול להוביל למטבח יפהפה ופרקטי, כל עוד בוחרים את הגוון המדויק שיתאים לכם, ומקפידים להיעזר בחברת מטבחים מקצועית, שיודעת ליצור מטבחים כפריים צבעוניים ולשמור על לוק נעים ושיקי, שיפיק מהטורקיז את כל הטוב שיש לו להציע.

מאמרים נוספים
צור קשר
דילוג לתוכן