תכנון מטבחים – הדרך הנכונה למטבח הנכון

תכנון נכון הוא הסוד לכל חלל מעוצב היטב. כבר נאמר – סוף מעשה במחשבה תחילה, ותכנון עוסק בדיוק בכך. כאשר מדובר בתהליך תכנון מטבח, החשיבות אף עולה, משום שלאחר התקנת  המטבח עלולות לצוץ שלל בעיות ואי התאמות שתכנון אישי מושכל מראש היה פותר. צוות תכלת מטבחים מגיש לכם טיפים לתהליך תכנון מטבח נכון, ואיך לעשות אותו צעד צעד מהתמונה הראשונית בראש אל הסקיצה הגמורה.

מטבח מותאם אישית – מתחיל בתכנון

למה בעצם כל כך חשוב להקדים לבניית והתקנת המטבח תהליך תכנון? ובכן, התשובה היא שלא חייבים. אפשר ללכת לחנות של מטבחים מוכנים, לבחור מקטלוג ולהסתפק בזה. אבל אם אתם קוראים את הכתבה הזו, אתם כנראה מעוניינים ביותר מזה, במטבח שתפור אישית לטעם שלכם ולצרכים שלכם, מטבח שאתם חולמים עליו כבר שנים, או בקיצור – מטבח מותאם אישית. מטבחים מיוחדים מותאמים אישית דורשים שלב תכנון מקדים כדי ליצור אותם מאפס עבור כל משפחה ומשפחה , ולכן שלב התכנון כל כך חשוב ואי אפשר לוותר עליו.

עקרונות תכנון מטבח – כמה מילים להקדמה

תהליך תכנון נכון, בין אם מדובר בתכנון מטבח גדול או תכנון מטבח קטן, כולל כמה עקרונות חשובים. בין עקרונות אלו נמנים: הקפדה על מדידה נכונה של המטבח, איתור האתגרים במבנה או בחלל המטבח, עיצוב כללי וגיבוש הפרטים הגדולים, ואחרי כל זה – ירידה לפרטי פרטים ומחשבה על כל דבר קטן. הקפדה על העקרונות והשלבים האלה, תוביל לתכנון אישי מדוייק לך, ובהמשך לחווית בישול, אפיה ואירוח נעימים.

שלב ראשון: תכנון מטבח קטן או גדול מתחיל במדידה מדויקת

בשביל תכנון מטבח מידות מדויקות הן מאסט. צריך למדוד את גובה ריצפה תקרה , האורך והרוחב של כל קיר. צריך להבין כמה שטח פנוי יש בדיוק, ובמידה ומכשירי החשמל כבר ברשותכם – יש למדוד גם אותם. מדידה נכונה היא מפתח להבנת מה אפשרי ומה לא אפשרי במטבח שלכם – האם יש מקום לאי? האם יש צורך בארונות מטבח עד התקרה והאם הם ייראו טוב או שיחנקו את החלל? האם גודל המטבח והמבנה שלו מתאימים יותר לתכנון מטבח פתוח או סגור? ועוד שאלות בסגנון זה.

שלב שני: זיהוי המגבלות

אחרי שלמדנו את כל מה שצריך לדעת על החלל שבו נמקם את המטבח שלנו, צריך להבין גם מה בתכנון שלנו לא אפשרי, בין אם כי הוא לא באמת יכול לעבוד ובין אם כי הוא לא יסתדר עם השטח האמיתי של המטבח. לשם כך עומדים לרשותכם אנשי מקצוע שישמחו לספק לכם עצות וליווי, ויעזרו לכם גם להבין איך אפשר בכל זאת להגשים כמה שיותר מהרצונות שלכם.

שלב שלישי: גיבוש העיצוב הכללי של המטבח

אחרי שהבנו בדיוק מהו השטח העומד לרשותנו, את מידותיו ואת צורתו, אנחנו יכולים להתחיל להעביר, בקווים כלליים, את המטבח שחלמנו עליו, ממה שראינו בדמיון לכיוון הדף, ובמילים אחרות, להיכנס לתהליך עיצוב מטבח.

התהליך של עיצוב המטבח מתחיל בקווים הכלליים יותר, בפרטים הגדולים והמהותיים – מידות של ארונות ומשטחי עבודה, מיקום הריהוט ומוצרי החשמל. בשלב הזה נרצה גם לאפיין את הסגנון הכולל של המטבח, שישפיע על המשך התכנון והעיצוב. זה הזמן להבין אם אתם מתחברים יותר למטבחים מודרניים או מטבחים כפריים, למשל.

שלב רביעי: ירידה לפרטי פרטים

בשלב הזה מתחיל הכיף הגדול. זה המקום להשתולל יחד עם המעצבים המקצועיים של תכלת מטבחים, שילוו אתכם אישית בכל התהליך, ולבחור כל פרט ופרט. אם אתם רוצים מטבח צבעוני, שחור או דווקא מטבח לבן, זה הזמן להצהיר על כך. אם אתם חולמים על מרקם מסוים של מטבח עץ לארונות או למשטחי העבודה שלכם, זה הזמן להגיד. אם ראיתם באיזה מגזין ידיות מתכת מיוחדות למגרות שלא יוצאות לכם מהראש – זה הזמן להודיע. אל תדאגו, אם הרצונות שלכם לא יסתדרו עם המגבלות של המטבח, המעצב או המעצבת שילוו אתכם, יבהירו זאת ויחשבו יחד איתכם על הפתרון הנכון שיוביל בסופו של דבר לסקיצה המדויקת עבורכם.

לסיכום

תהליך של תכנון המטבח שלכם יכול להיות המפתח למטבח החלומי שישמש אתכם שנים ארוכות ואותו תציגו בגאווה לעיני כל. לכן חשוב כל כך שתבחרו למטבח האישי שלכם חברה המתמחה בתהליך תכנון מטבחים, שמספקת לכם ליווי מקצועי וצמוד משלבי התכנון ועד להקמה. חברה כזו היא תכלת מטבחים, המתמחה בהתאמה אישית של מטבחים כפריים מודרניים. 

מאמרים נוספים
צור קשר
דילוג לתוכן