3 סגנונות מטבחים פופולריים שכדאי להכיר

3 סגנונות מטבחים פופולריים שכדאי להכיר

אם יש תחום שהושפע בצורה חיובית והדימיון אינם נגמרים לעולם זהו עולם עיצוב המטבחים. לאורך השנים מעצבים ומותגים בעולם התחילו לייצר סגנונות ייחודיים של מטבחים בהתאם לסגנון העיצוב שהלקוח או בעל הנכס מעוניין להגשים. כתוצאה מכך, מעצבים בעולם התחילו לנתח ולאפיין את הביקוש לעיצובים בסגנונות כגון מטבח כפרי, מטבח עץ לבן ובעיקר הטרנד החם של השוק – מטבח פרובנס.

 

איזה סגנונות ניתן למצוא כיום בעולם המטבחים?

בחירת הקווים המנחים של "איך יראה הבית שלי והמטבח שלי בפרט" נעשה בתהליך של כל פרויקט שיפוץ, בניה או "MakeOver". יש מקרים שנרצה לבצע רענון רק לחלק מהבית בלבד – כגון האזור בו נעשים הדברים הטעימים בבית – המטבח. נסו לדמיין, באיזה מ3 המטבחים תרצו לבשל ליקירכם, מטבח כפרי, מטבח עץ לבן או מטבח בסגנון פרובאנס?

 כמו בכל תחום שהצליח להתפתח לאורך שנים, גם בעולם עיצוב הפנים המעצבים עצמם בוחרים את העדפה שלהם כלפי עיצוב מסויים ע"י המשיכה שלהם למה "שאני העצמי" שלהם מתחבר. כיום אנו רואים המון פרוייקטים מרהיבים ויחודיים ביופיים, סגנונות שחוזרים על עצמם אך לכל פרוייקט של חידוש מטבח ועיצובו מחדש יש את הצבעים שלו, הטקסטורה שלו והחשיבה העיצובית ביחס לשאר חלקי הבית.

 

הסגנונת הפופולריים שיש כיום בעולם המטבחים:

     מטבח כפרי

     מטבח בסגנון מודרני

     מטבח סקנדינבי

     מטבח עץ לבן

     סגנון פרובאנס

 

מטבחים כפריים – הדמיון עושה את שלו

 

אחד הסגנונות המבוקשים כיום ע"י לקוחות או יזמים פעילים בתחום הנדל"ן הוא הסגנון בכפרי. סגנון זה מלווה בטקסטורות ייחודיות אשר הרעיונות עצמם נלקחו מעצם המילה כפר, אשר מודגש בעבודות עץ "כבדים" ו"טבעיים" במגוון טקסטורות וצבעים יחודיים, חלקם מנוגדים בין חלקי המטבח וחלקם בצבע אחיד אחד עם הדגשה של אלמנטים הנלקחים מרעיונות של מטבחים כפריים הנמצאים בבתים באזורי דרום אירופה.

 

כיום, אנו יכולים למצוא סגנון מטבח כפרי בכל מקום בארץ ובעולם ללא קשר לסביבה החיצונית או האזור בו הבית נמצא. לא מעט יזמים ובעלי נכס
משלבים סגנון זה גם במגדלים בערים הגדולות והסואנות כדי להביא את ההרגשה של החופש והשקט לסביה הפרטית שלהם. מטבחים כפריים הם המטבחים הכי פופולריים כיום בעולם העיצוב.

 

מטבח עץ לבן – להרגיש את הספייס

 אחד מהסגנונות המבוקשים כיום בשוק הישראלי הוא מטבח לבן. סגנון זה יכול להיות כאלמנט בלא מעט סגנונות עיצוב למיניהם, כגון הסגנון הסקנדינבי, המודרני, בסגנון כפרי, הייטקיסטי ועוד. מטבח עץ לבן נותן הרגשה של מרחב ואור כלפי דייר הבית, ואחד היתרונות המהותיים שמטבח עץ לבן הוא שניתן לשלב איתו עוד צבעים ואלמנטים כדי לתת זווית אחרת לעיצוב או סגנון העיצוב בכללי.
חברות ונגריות אשר עוסקים בייצור מטבחים משווקים את המטבחים שלהם שלהם כאשר החומר גלם עצמו משתנה מחברה לחברה. בחירת סוג העץ ואופן הדחיסה שלו מהווה פרמטר ייחודי לכל נגריה / מפעל כזה או אחרת.

סוגי מטבח עץ לבן עיקריים:

     עץ סנדוויץ' – פלטות דק של עץ מלא מודבקות אחת לשניה בדחיסה ודבק חם

     עץ אלון מלא – עץ מלא דחוס לטובת שימוש וייצור רהיטים

     סיבית דחוסה – מלמין יצוק אשר מיוצר בתנורים גדולים בחום גבוהה

     MDF – יציקות ושבבי קרטון דחוס מודבק בדבק בטמפרטורות גבוהות

 שילוב מטבח עץ לבן בתוכנית שיפוץ / בניה יכול לתת חופש פעולה בעיצוב שאר חללי הבית, גיוון, טקסטורה, צבעים ועוד.

 

מטבח בסגנון פרובאנס

אחד הטרנדים שבהחלט נמצא פה כדי להישאר הוא סגנון מטבח פרובאנס. זהו סגנון אשר ניתן למצוא אותו לרוב שילוב של עיצוב כפרי או מודרני אשר
בא לתת עוד כיוון של טקסטורה ורמת גימור. הסגנון של מטבחי שמנת מלווה בעיקר בצבע הדומיננטי – בז' עם שילוב של טקסטורות בצבע חום – זהב, ידיות מוזהבות וכהות, שילובי טקסטורה של עבודות עץ למיניהם.

 

סגנון כפרי בלב העיר – מטבח בסגנון פרובאנס

הייחודיות עם מטבח בסגנון פרובנס זה האפשרות לשלב סגנון כפרי מודרני בבתים בלב העיר בעיר הגדולה. השילוב של מטבח בסגנון פרובאנס מעניק לנו את החופש בתוך סיבה אורבנית, רועשת ולפעמים גם קשוחה. מבטחי פרובנס מביאים איתם את רוחות דרום צרפת, הסטיילינג הכפרי המרהיב שיש באזורים אלה ניכרים בטקסטורות ואלמנטים על דפנות המטבח, חזיתות מגירות עם פאזות ייחודיות ועוד.

בסגנון זה ניתן למצוא אלמנטים שנלקחו מהמטבחים האירופאים ובעיקר מהחלקות ועיירות בדרום צרפת. סגנון ייחודי זה נותן הרגשה של אצילות
וסטיילינג מובהק אשר בה לתת את המסר שלו בגרסה שלו. מטבח בסגנון פרובאנס תופס חלק ניכר בשוק הישראלי והביקוש אליו גדל יותר ויותר.

 

סיכום

בין אם אתם בבניית פרוייקט חדש לחלוטין או שיפוץ נכס קיים, אנו ממליצים לכם לבדוק סגנונות מטבח שיתאימו לטעמכם. במידה וסגנון הכפרי מדבר
אליכם, תוכלו לעיין בתמונות ברחבי המדיה 
ולמצוא לא מעט עבודות של מטבח בסגנון פרובאנס, מטבח כפרי ומטבח עץ לבן.

 

מאמרים נוספים
צור קשר
דילוג לתוכן