מטבח צבעוני

מטבחים צבעוניים הם ללא ספק לא משהו שמתאים לכולם. זאת עובדה בשטח, שרוב האנשים יעדיפו מטבח בצבע קלאסי כמו לבן, אפור או שמנת. עם זאת, לעומתם, יש כאלה שמטבח צבעוני הוא חלום של ממש. מה הופך מטבח צבעוני למרגש כל כך, ואיך מצליחים לשמור על האיזון בין ייחודי ובין מוגזם?

יופיו הייחודי של מטבח כפרי צבעוני

רבים מאיתנו מכירים מטבח כפרי לבן, אפרפר או בגווני שמנת. אין ספק שלכל מטבח כפרי יש היופי והקסם שלו, אך לצד זאת, מטבח כפרי עם דומיננטיות של צבע החורג מפלטות הצבעים השגרתיות והקלאסיות, מהווה ביטוי לא רק לאסתטיקה אלא גם לאישיות ולאומץ. אמנם, בחירה לא נכונה של גוון עלולה ליצור מטבח צעקני, מיושן או בעל מראה כבד, אך לעומת זאת, מטבח כפרי צבעוני שנעשתה בו בחירת צבע נכונה ומדויקת, הוא בעל יופי שאין שני לו. צבעוניות בשילוב עם עץ טבעי ואבן תוביל ליצירת מטבחים מרהיבים וחד פעמיים.

מטבחי יוקרה

בחירת גוון מדויק היא הסוד של כל מטבח צבעוני

האתגר המרכזי בבחירת מטבח צבעוני, ואין זה משנה מהו צבע העל שעליו הלקוח חולם, הוא בחירה מדויקת של גוון. טכנולוגיות הצביעה המתקדמות הקיימות כיום מאפשרות לדייק את הגוון לפני צביעת פלטות העץ, כך שאין כמעט מגבלה חיצונית על הגוון שניתן להשיג. עם זאת, בחירה בגוון עז מדי או בגוון שאינו משתלב עם יתר הבית, עלולה ליצור מטבח צעקני או מיושן, תחושה שאיננו מעוניינים בה. לצד זאת, חשוב גם לזכור שגוונים בהירים מאפשרים תחושת מרחב רבה יותר, כך שבחירת גוון עז וחי מאוד תתאים בעיקר למי שזוכים לעצב מטבח גדול ומואר. אם לרשותכם עומד שטח קטן יחסית, מוטב לבחור גוון עדין וסולידי יותר של הצבע הספציפי בו הינכם מעוניינים.

מטבח צבעוני פתוח או סגור

ככלל, אם כבר נסגרתם על הקטע של מטבח צבעוני, ההמלצה היא לא לתחום אותו לחלוטין על מנת לא ליצור תחושה צפופה ומחניקה. רצוי לבחור מטבח פתוח, מטבח עם שני דלפקים או מטבח בצורת ר. כך ניתן להחמיא יותר לצבעים של המטבח וליהנות מהם גם כאשר מסתכלים על המטבח מכיוון הסלון. בקיצור, לא מומלץ להשקיע בבחירת צבע מדויק בשביל לסגור אותו בחדר נפרד. נוסף על כך, חשוב להקפיד על כניסת אור טבעי שיחמיא לצבע של המטבח, ולשלב עם תאורה נכונה שתחמיא לצבע גם בשעות בהן אין אור טבעי.

מטבחים יוקרתיים

שילוב אי במטבח צבעוני

שילוב אי הוא תמיד בחירה נכונה כל עוד גודל המטבח מאפשר זאת, וזוהי בחירה נכונה שבעתיים במטבח בעל דומיננטיות צבעונית. שילוב האי יכול להיות בגוון המתכתב עם הגוון הדומיננטי של המטבח, או דווקא בגוון מהקשת הסולידית יותר לרבות צבע עץ טבעי שיותאם לגוון הדומיננטי של המטבח. לשילוב אי יש יתרונות פרקטיים ברורים, וכל עוד מקפידים על התאמת צבעים נכונה, גם מטבח צבעוני יהיה יתרון גדול.

לסיכום

לצד מטבחים בגוונים שקטים ומרגיעים כמו מטבח סהרה, מטבח צבעוני, כאשר בוחרים לו את הגוון הנכון ואת המבנה הנכון שיחמיא לו, הוא בעל יופי בלתי רגיל. עם זאת, חשוב לשים לב כי מטבח צבעוני הוא לא משהו שמתאים לכל חלל, ועדיף לעשות בחירה כזו כאשר לרשות המטבח עומד חלל גדול ומרווח יחסית. אם אתם חולמים על שילוב של צבע במטבח הבא שלכם, מומלץ להתייעץ עם חברת מטבחים מקצועית כמו תכלת מטבחים, המתמחה במטבחים צבעוניים.

מטבח יוקרתי

מאמרים נוספים
צור קשר
דילוג לתוכן