מטבח אינטגרלי

מטבחים אינטגרליים הם כבר מזמן לא רק טרנד אלא ממש תפיסה עיצובית שלמה ומקיפה, שמאפשרת ליצור מטבחים יפהפיים ומרשימים. מטבח אינטגרלי ייחודי ומעוצב דורש תכנון מוקפד ובחירות נכונות. אז בואו נפתח את זה – כל מה שצריך לדעת לקראת עיצוב של מטבח אינטגרלי מרשים ועוצמתי שלא ישאיר אף אורח אדיש

מהו מטבח אינטגרלי? 

מטבח אינטגרלי מתאפיין בעיצוב שמשדר אחידות. במטבח האינטגרלי, מוצרי החשמל אינם בולטים ולא נמצא ידיות מקושטות. בדיוק להיפך – מוצרי החשמל נטמעים בתוך ובין יחידות האחסון כך שנוצר מראה אחיד, נקי ויפה, של מעין קיר אחד שכולו או כמעט כולו אחסון.

מדובר במטבח מרשים מאוד מבחינה עיצובית, ויש בו ניצול מקסימלי של השטח. בניגוד למה שקורה כאשר תנור האפייה והמקרר עומדים בחוץ, במטבח אינטגרלי אין שטחים מתים, אין "מאחורי המקרר" שמתמלא בעיקר בלכלוך ועוד. מסיבה זו מטבח אינטגרלי גם נוח יותר לתחזוקה ולניקיון. העיצוב הנקי נטול הבליטות של מוצרי החשמל, נותן לנו מעין שקט בעיניים, תורם לנראות מרגיעה יותר, וגם מעודד אותנו לשמור יותר על סדר ולא למלא את השיש בחפצים מיותרים.

התאמת צבעים בבחירת מטבח אינטגרלי

מטבח אינטגרלי, בשל המראה האחיד שלו, נראה טוב במיוחד כאשר הוא מעוצב בצבעים סולידיים כמו לבן, שחור, אפור או גווני עץ. מטבחים שחורים אינטגרליים, למשל, יוכלו להיראות אלגנטיים במיוחד עם מראה מודרני וחדשני, ומאידך יכולים להיראות חמימים וקלאסיים יותר אם נשלב בהם חלק של עץ טבעי. אין צורך להתאים את צבע הארונות לצבע מוצרי החשמל, אך במקרים שבהם זה כן מסתדר, הדבר יכול ליצור רצף נעים לעין ומראה מיוחד ומרהיב עוד יותר. 

התאמת המטבח לבית

תכנון נכון של מטבח אינטגרלי מחייב התאמה מדויקת לבית ולחלל, אך קודם כל הוא חייב להתאים למוצרים שמשלבים בתוכו. זאת על מנת להצליח ליצור את המראה האחיד והיוקרתי במסגרתו מנצלים כל פינה וסנטימטר. לכן חשוב לבחור תחילה את מוצרי החשמל המרכזיים – מקרר, תנור אפיה וכיו"ב, כדי שניתן יהיה לתכנן סביבם את המטבח, ורק אחר כך להגדיר את יחידות האחסון ומשטחי העבודה הרצויים. חשוב, כמו תמיד בתכנון מטבח, להקפיד על מדידה מדויקת ועל עבודת נגרות איכותית שתאפשר ניצול מקסימלי של שטח המטבח. בהמשך חשוב להתאים את המטבח גם לעיצוב הבית. למשל אם אנחנו מעוניינים בהתקנת מטבח אפור, וצריכים לבחור את הגוון המדויק – כדאי לוודא שהצבעים ששולטים בחללים הסמוכים למטבח, בוודאי אם הוא פתוח לסלון, לא מתנגשים עם אפור בכלל, ועם הגוון המועדף עלינו בפרט. 

מטבח אינטגרלי כפרי? כן, יש דבר כזה

בחשיבה אינטואיטיבית, מטבח אינטגרלי, שאינו מתאפיין בידיות ובפרזולים, לא מתחבר לסגנון העיצוב הכפרי. עם זאת, בתכנון נכון ובסיוע חברת מטבחים בעלת החזון והמומחיות הנדרשים, ניתן לכלול אלמנטים אינטגרליים ועדיין לשמור על עיצוב מטבח כפרי. במקרה כזה, המאפיין העיקרי יהיה ההטמעה של מוצרי החשמל בתוך הארונות, ופחות הלוק האחיד של כל יחידות האחסון לאורך המטבח. כמובן שבמקרה כזה, שילוב של מטבח בצבע אחיד עם גווני עץ טבעיים יהיה יפה במיוחד.

לסיכום

עיצוב מטבח אינטגרלי מאפשר ליהנות ממטבח במראה אלגנטי, עוצמתי ומרשים. חשוב לזכור שכדי ליצור מטבח אינטגרלי מדויק ונכון לצרכי כל לקוח, חשוב מאוד להקפיד על תכנון ומדידה מפורטת של החלל, שכן במטבח האינטגרלי יותר מאשר בעיצובים אחרים של יחידות אחסון – שטחים מתים יבלטו יותר ויפגמו במראה השלם של המטבח שרוצים כל כך להשיג. כדי להצליח לעשות זאת חשוב לפנות לחברה המתמחה בהתאמה אישית של מטבחים, כמו תכלת מטבחים.   

 

מאמרים נוספים
צור קשר
דילוג לתוכן