ריצוף למטבח – הכל מתחיל מלמטה

נכון, אנחנו דורכים עליה, אבל הרצפה היא אחד המאפיינים הכי חשובים של כל חלל מעוצב ובפרט של מטבח מעוצב. ריצוף למטבחים, כאשר הוא ייחודי ויפה, יכול להקפיץ בכמה רמות את הנראות של כל המטבח ולהפוך אותו להרבה יותר מיוחד ומסוגנן. איך בוחרים נכון ריצוף למטבח ומה חשוב לקחת בחשבון?

ריצוף למטבח– האפשרויות הנפוצות

כאשר אנו באים לבחור ריצוף למטבח כפרי, עומדות בפנינו, או יותר נכון תחת רגלנו, שלוש אפשרויות עיקריות – רצפה חלקה ואחידה, מרצפות מעוטרות, פרקט או ציפוי פרקט. מה חשוב לדעת על כל אחת מהאפשרויות?

רצפה חלקה – מתי תתאים?

רצפה חלקה למטבח יכולה להיות פתרון מעולה, אם אתם מעוניינים במטבח שכל הלוק שלו סולידי ונקי. עם זאת, היא מתבקשת במיוחד כשהמטבח שלכם הוא מטבח צבעוני כמו מטבח ירוק או כחול, ויש בו דומיננטיות של צבע מהארונות. במקרה כזה, לא תרצו רצפה עם עיצוב דומיננטי, ולכן רצפה חלקה תהיה בחירה נכונה. גם במקרה שהמטבח המתוכנן הוא מטבח פרובנס מקושט מאוד עם טקסטיל מגוון, יכול להיות שנעדיף משהו שקט ורגוע עבור ריצוף למטבח.

מרצפות קרמיקה מעוטרות – יתרונות וחסרונות

אחד הדברים שאנחנו אוהבים לראות ואשר מייחדים מטבחים כפריים, בפרט בתחום ריצוף למטבחים, אלו הן מרצפות מעוטרות מקרמיקה. בחירה נכונה של מרצפות כאלה הופכת את המטבח לאותנטי, אישי וחם, מעבר ליופי שהן מוסיפות לרצפה. העניין הוא שחשוב לבחור אותן היטב, הן מבחינת האיכות והן מבחינת העיצוב.

מבחינת האיכות, ריצוף למטבח צריך להיות מחומר עמיד וקל לניקוי, כי המטבח הוא סביבה מרובת רטיבות ולכלוך. מבחינת העיצוב, חשוב לבחור מרצפות בדוגמה שלא תתנגש עם יתר המטבח. אם למשל המטבח המתוכנן הוא מטבח שחור עם עץ, האפשרויות לבחירה מגוונות, אך אם המטבח מאוד צבעוני בפני עצמו, עדיף לבחור מרצפות בדוגמה רגועה ובשחור לבן.

רצפת פרקט או ציפוי פרקט למטבח – לבחור בתשומת לב

תכנון מטבח חדש מאפשר לנו לעוף גבוה עם השאיפות העיצוביות ולנסות להגשים כל חלום שיש לנו. עבור חלק מהאנשים מדובר בפרקט, גם במטבח. חשוב לדעת שפרקט במטבח הוא בחירה אפשרית לחלוטין כל עוד בוחרים פרקט עמיד למים. אם יתר הבית כולל, או יכלול לאחר שיפוץ, רצפת פרקט, בחירת פרקט למטבח ובפרט כאשר מדובר במטבח פתוח תהיה הגיונית ותיצור המשכיות. מנגד, חשוב לזכור שפרקט הוא בסופו של דבר ריצוף אחיד, ועל כן אם המטבח שלכם סולידי מאוד ולא כולל שום צבעוניות או אלמנטים מייחדים, התוצאה שתתקבל עלולה להיות מעט משעממת. חשוב גם לשים לב שפרקט הוא שם כולל למגוון סוגים, וחשוב לבחור מוצר בעל איכות גבוהה שיגלה עמידות ויהיה נוח לתחזוקה. חשוב גם לבחור את הגוון המדויק של העץ, כך שישתלב עם יתר חלקי המטבח.

שילוב סגנונות ריצוף למטבחים – בחירה ייחודית למטבח מקורי

אפשרות אחרת היא כמובן שילוב סגנונות. כמו שמטבח לא חייב להיות כולו בעל מאפיינים כפריים, או לא חייב להיות כולו בצבע אחד, גם בכל הקשור לריצוף ניתן לשלב. כמובן, לא בהכרח סביר לשלב רצפת שיש עם פרקט, אבל בהחלט ניתן לשלב אריחי קרמיקה בחלק מהמטבח, והדבר יכול גם לייחד אזורים מסוימים בו – למשל, שילוב אריחי קרמיקה באזור הישיבה או במרכז המטבח.

לסיכום

רצפה היא אחד החלקים המשמעותיים בבחירת מטבח, גם אם אינה בגובה העיניים שלנו. לכן חשוב לבחור ריצוף למטבחים בצורה נכונה ותוך התאמה לסגנון המטבח ולמאפיינים האחרים שלו. זאת, כמובן, תוך הקפדה על שימוש בחומרי גלם איכותיים ועמידים, ולא פחות חשוב מכך, על שגרה קבועה של תחזוקה וניקיון.

מאמרים נוספים
צור קשר
דילוג לתוכן