מטבח נורדי

סגנון מטבח נורדי הפך להיות בשנים האחרונות טרנד המככב הן בבתים בסגנון כפרי והן בדירות המעוצבות בסגנון אורבני. המטבח הנורדי מתאפיין בבסיסו במינימליזם ובעיצוב שקט ונקי, המאפשר ליצור חלל מטבח מזמין ונעים, ובעיקר פונקציונלי להפליא. מה מאפיין את סגנון המטבח הנורדי ומה היתרונות של מטבח כזה?

מה מאפיין מטבח נורדי?

המטבח הנורדי, בדומה לסגנונות עיצוביים שונים אחרים, ניתן לזיהוי הן על ידי פלטת גוונים אופיינית, הן על ידי שימוש בחומרי גלם אופייניים, והן על ידי קווים עיצוביים הייחודיים לו.

קבלו סקירה קצרה של מאפייני מטבח נורדי:

  • פלטת צבעים: המטבח הנורדי מתאפיין בצבעים בהירים כמו לבן, שמנת, גווני בז' ואפור בהיר. במטבחים הנורדיים תוכלו למצוא גם למשל מטבח קשמיר או מטבחים בגווני חול ומדבר. המשותף לצבעים אלה הוא כמובן נוכחות קלאסית, שקטה אך מובהקת, שמוסיפה למטבח אור ותחושת מרחב.
  • חומרים מאפיינים: מטבח נורדי מתאפיין בשימוש נרחב בחומרים טבעיים כמו עץ, בעיקר גווני עץ בהיר. בנוסף, נעשה שימוש רב בחומרים כמו אבן ושיש, שמוסיפים תחושה ביתית ונעימה. עץ ישולב פעמים רבות גם בריצוף, ולעיתים אף ייעשה שימוש ברצפת פרקט בכלל המטבח.
  • קווים מאפיינים: סימן ההיכר העיקרי של המטבח הנורדי הוא עיצוב מינימליסטי ומאופק. מדובר במטבח בקווים ישרים וללא קישוטים רבים. כאשר נרצה לקשט מטבח נורדי, נבחר באופני קישוט עדינים, כמו ידית יפה או מפת שולחן עדינה.
  • חשיבות הפרקטיקה: הערך המוביל את המטבח הנורדי הוא פרקטיקה. הוא מיועד קודם כל להיות חלל עבודה נוח ואפקטיבי עבור המשתמשים בו.

מהם היתרונות של מטבח נורדי?

המטבח הנורדי מספק תחושה נעימה ומרגיעה, ביחד עם תכנון ממוקד מאוד בפונקציונליות. נוסף על כך, העיצוב הבהיר והנקי מאפשר לקבל תחושת מרחב רבה יותר גם בדירות שבהן חלל המטבח הינו קטן יחסית. כל אלו הופכים את המטבח הנורדי לבחירה נכונה מאוד בפרט לדירות קטנות יותר. לצד זאת ולצד הפלטה המאפיינת הבהירה שהוזכרה קודם, גם במקרה של מטבח נורדי שילוב מטבח שחור יכול להוביל לתוצאה יפהפייה וייחודית, בפרט בשילוב עם גווני עץ בהירים.

מטבח נורדי כפרי

המטבח הנורדי מתאפיין בכמה דברים שמחברים אותו לסגנון העיצוב הכפרי, בראשם חשיבות השימוש באור טבעי ובחומרי גלם טבעיים כמו עץ ואבן. לצד זאת, לעומת המטבח הכפרי המוכר לנו, מטבח נורדי מתאפיין בעיצוב ישר ונקי, ללא קישוטים ופיתוחים. המאפיינים הללו הופכים אותו למעין שדרוג של המטבח הכפרי, שמתאים למי שאוהבים את הסגנון הכפרי אך עד גבול מסוים. כמו תמיד, ניתן לשלב אלמנטים נוספים מהסגנון הכפרי ולהפוך גם את המטבח הנורדי לביתי וחמים יותר, למשל על ידי שילוב נוסף של עץ או טקסטיל.

שילוב אלמנטים מודרניים במטבח נורדי

כאמור, המטבח הנורדי מתאפיין בקווים נקיים ובעיצוב מינימליסטי. פעמים רבות הוא יכלול שטחי אחסון נסתרים ללא ידיות בולטות או אלמנטים אחרים שמדגישים את קיומם של ארונות או מגירות. מאפיינים אלה, לצד המאפיינים שהוזכרו בסעיפים הקודמים, מאפשרים לשלב בנקל מטבח נורדי עם מטבח כפרי, והופכים את המטבח הנורדי גם למעט מודרני יותר. היעדר העומס בעיניים והקלות שבה ניתן לשמור על סדר ועל משטחים פנויים, הופכים את המטבח הנורדי לפרקטי במיוחד כחלל עבודה.

לסיכום

מטבח נורדי הוא מטבח המתאפיין בקווים נקיים ובעיצוב שקט. הוא מספק למשתמשים בו תחושה של מרחב רגוע וחדוות פשטות, אך אין לטעות בו שכן מדובר במטבח הרואה בשימושיות ערך עיקרי. מטבח נורדי הוא פתרון מעולה למי שמחפשים שילוב של קווים טבעיים עם מאפיינים מודרניים.

מאמרים נוספים
צור קשר
דילוג לתוכן