צבע למטבח

איך בוחרים צבע למטבח? האפשרויות רבות ומגוונות, בפרט עם טכנולוגיות הצביעה הקיימות כיום המאפשרות לדייק את הגוון שרוצים. בחירת הצבע הנכון יכולה להיות ההבדל בין מטבח יפה ואלגנטי ובין מטבח צעקני או דווקא משעמם. מעבר לטעם האישי, ההעדפות או חלומות שיש לנו, יש כמה דברים שכדאי לקחת בחשבון לקראת בחירת צבע למטבח

בחירת צבע למטבח – בהיר או כהה?

האפשרויות הראשונות שעולות לראש כאשר דנים בבחירת צבע למטבח הן אפשרויות קלאסיות וסולידיות יחסית כמו מטבח לבן, מטבחים אפורים וכמובן שימוש בצבעי עץ. כהכללה גסה, ניתן לדבר על מטבחים בהירים ומטבחים כהים, כאשר במטבחים הבהירים ניתן למצוא מטבחים לבנים, בצבע אפור בהיר, צבעי שמנת ומטבחים בגווני חול. לצידם, נמצא את המטבחים הכהים, השחורים, האפורים או החומים הכהים. מלבד הטעם האישי ולעתים גם פנטזיה שבנינו מראש, כדאי להתאים את בהירות הגוון לגודל ולסגנון המטבח. במטבחים קטנים, למשל, נעדיף פעמים רבות צבע בהיר יותר שייתן תחושה של אור ומרחב; לעומת זאת, במטבחים בסגנון מודרני תעשייתי נבחר פעמים רבות בשחור או באפור כהה שמציג אלגנטיות ותחכום.

איך בוחרים צבע חי למטבח?

לצד המטבחים בצבעים הקלאסיים כמו מטבחים שחורים, אפורים או בגווני שמנת, קיימים גם מי שמעדיפים לבחור צבע חי יותר כמו ורוד, ירוק או כחול. בדרך כלל נרצה לבחור צבע שכזה לפי ההעדפות והטעם האישי, ויתכן שגם אביזרים קיימים ומכשירים שאנחנו מעוניינים לשלב במטבח ישפיעו על ההחלטה. בחירת צבע למטבח יכולה להיות מושפעת גם מהתחושות שאנחנו מאמינים שצבעים מסוימים מעוררים, למשל:

  • כחול: גווני תכלת וכחול משרים שלווה ותחושת זרימה.
  • ירוק: גוונים ירוקים נותנים תחושת רעננות, חיבור לטבע ורוגע.
  • ורוד: גווני ורוד מעניקים תחושה נוסטלגית וחמימה, בשילוב עם שמחה ומשפחתיות.
  • צהוב וכתום: גווני צהוב וכתום יתרמו לתחושת אנרגיה ופעילות.

איך לבחור צבע למטבח כפרי?

המטבח הכפרי, בהתאם להעדפת הלקוחות, יכול להיות בצבעים סולידיים או בצבע חי יותר. למשל, מטבח ירוק כפרי הוא בחירה נפוצה ואהודה מאוד, וכן מטבחים בצבע תכלת בסגנון כפרי. הסוד של איך לבחור צבע למטבח כפרי בצורה טובה היא בדרך כלל בגוון הנכון. במטבחים בסגנון הכפרי, כמו למשל המטבחים של תכלת מטבחים, ישנה שאיפה למראה טבעי ואותנטי, ובנוסף המטבח הכפרי כולל פעמים רבות אלמנטים נוספים של עץ, פרזול וטקסטיל, ולכן הגוונים העזים והרוויים יותר של אותם צבעים יתאימו פחות. ההעדפה תהיה לגוונים יותר רכים של אותו צבע, כמו גוונים פסטליים או דווקא להפך, גוונים כהים מאוד, כמו למשל ירוק זית כהה או גווני כחול מעושן.

שילוב אלמנטים בצבעים שונים

כדי ליצור מטבח מאוזן מבחינת צבעים, פעמים רבות נרצה לשלב שניים או אפילו שלושה צבעים. למשל, משטחי העבודה בצבע מסוים, ויחידות הנגרות בצבעים אחרים. השילוב של לבן, אפור, שחור או גווני עץ, יחד עם הגוון המדויק של הצבע החי שרצינו במטבח, יוכל ליצור מטבח ייחודי ומסוגנן, כל עוד נקפיד על גוונים שמשתלבים יחד היטב ולא מתנגשים. דרך נוספת לשלב אלמנטים היא לבחור מוצרי חשמל, בין אם גדולים ודומיננטיים כמו מקרר, ובין אם קטנים המונחים על השיש כמו קומקום או בר מים, בצבע מסוים, שיתנו כתמי צבע מועילים.

לסיכום

בחירת צבע למטבח היא אחת הבחירות העיצוביות החשובות שיש לעשות, והיא נובעת מגורמים שונים כמו גודל החלל, הסגנון העיצובי של המטבח וכמובן ההעדפה האישית. בכל מצב שבו קיימת התלבטות לגבי בחירת צבע למטבח או שילוב צבעים במטבח, חשוב להיות מלווים בחברת מטבחים מצוינת, כמו חברת תכלת מטבחים המתמחה בהתאמה אישית של מטבחים בכל צבע.

מאמרים נוספים
צור קשר
דילוג לתוכן