מטבח חדש – כמה, למה ואיך

אם גם אתם, כמו עוד רבים, קצת עייפים מהמטבח שלכם וחולמים על מטבח אחר לחלוטין, כדאי שתתחילו להתעניין באופציות למטבח חדש. זה נשמע אולי כמו פרויקט ואנחנו תמיד מרגישים שזה לא הזמן, אבל האמת היא שאין זמן לא טוב להשקיע בעצמנו, בתחושה שלנו בבית ובאוכל שלנו. קניית מטבח חדש היא השקעה בכל אלה. אבל איך נכנסים לפרויקט של מטבח חדש ושורדים אותו כדי לספר על ההצלחה?
שוקלים להחליף מטבח, או בונים בית ורוצים לנצל את ההזדמנות למטבח חלומי מאלף ועד תו? הכתבה הבאה ממש בשבילכם. מומחי צוות תכלת מטבחים התכנסו כדי להסביר לכם כל מה שחשוב ושצריך לדעת לקראת רכישה של מטבח חדש, בחירה, בנייה והתקנה שלו.

טיפים למטבח חדש – כמה עצות ששווה לקרוא

אם אתם מחפשים טיפים למטבח חדש לפני שבכלל התחלתם לחשוב ולתכנן אחד כזה, יש לנו כמה עצות מאוד טובות עבורכם בפסקאות הבאות, בין אם בנוגע לסוגיה כמה עולה מטבח חדש ואם בהקשר לשאלה איך להפוך את תהליך העבודה לנעים ככל הניתן. במיוחד למי שמעולם לא התנסה בתכנון ובנייה של מטבח חדש מאפס, כדאי לעיין בטיפים שלנו לקראת קבלה של החלטות נכונות. סך הכל, בניית מטבח חדש זה משהו שקורה לעיתים די רחוקות, וכדאי למצות את המקסימום מהתהליך. 

לפני הכל – כיצד תדעו שהגיע הזמן למטבח חדש?

יש שתי אפשרויות, בגדול. או שהמטבח הנוכחי שלכם כבר לגמרי מיושן או בלוי, ואתם רוצים להתחדש. מטבחים מיוחדים למשל, הם פעמים רבות בחירה שנובעת כתוצאה מתחושה כזו. לעומת זאת יש את ברי המזל שפשוט בונים בית וצריכים לתכנן בו מטבח מראשיתו. בין אם אתם מחפשים מטבח חדש במקום מטבח קיים, ובין אם אתם מתכננים את המטבח לגמרי מאפס, יש כמה דברים שחשוב לדעת על קנייה של מטבח חדש.

קניית מטבח חדש – דברים שחשוב לדעת

קודם כל בואו נתייחס לפיל שבחדר. לקניית מטבח חדש מחיר לא קטן. גם מבחינת תהליך השיפוץ או הבנייה הנדרשים בבית וגם כמובן, מבחינה כספית. החדשות הטובות הן שאם מתכננים נכון את התהליך ובוחרים את חברת המטבחים הנכונה, אפשר לשמור על מגבלות תקציב מוגדרות ולא להיות מופתעים בסוף התהליך, וגם לתחום בזמן את בניית והתקנת המטבח. דבר נוסף שחשוב לדעת על קניית מטבח חדש הוא שבמידה ומה שחשוב לכם הוא עיצוב מטבח מותאם אישית, התהליך הזה יכול להתאים לכם כמו כפפה ליד, אבל עליכם להיות סבלניים ויסודיים, כדי לא לפספס אף פרט.

עיצוב מטבח חדש – איך בוחרים נכון את סגנון המטבח? 

אם זו הפעם הראשונה שבה אתם זוכים לעצב מאפס את מטבח חלומותיכם, יש לנו שני דברים לומר לכם. הראשון הוא שגם אם עיצוב מטבח חדש נראה כמו תהליך מייגע – עם תכנון וליווי נכונים, התוצאה שתתקבל יכולה להיות באמת חלומית, ואפילו עשוי להתלוות אליה תהליך עבודה מהנה. השני הוא שכדאי מאוד להשקיע זמן ומחשבה בבחירת הסגנון שאתם מעדיפים ואוהבים, כי תכנון מטבח חדש וגם הערכת עלות מטבח חדש יתחילו בין היתר מזה. נכון, צריך קודם כל להבין בדיוק כמה חלל יש, ומה מאפיין אותו, וכמובן מה מאפיין אתכם ואת הצרכים שלכם, אבל אחרי קביעת הבסיס הזה, הדבר הבא שקריטי להבין הוא איזה מטבח אתם בעצם רוצים. 

מטבח כפרי חדש 

מטבחים כפריים הם חלומם של רבים ולא בכדי. מדובר במטבח יפה המעניק תחושה ביתית ומזמינה. כאשר בוחרים לעצב את המטבח החדש כמטבח כפרי, חשוב לבחון האם התנאים הטבעיים שבהם תבנו את המטבח מתאימים לכך. האם תהיה אפשרות לחלונות בגודל המתאים, האם המטבח נרחב דיו להצבת אי או דלפק נוסף, וכמובן האם יתר הבית ישתלב עם עיצוב זה מבחינת צבעוניות וסגנון. 

מטבח מודרני חדש 

הבחירה במטבח מודרני גם היא מאוד מובנת. סגנון זה משדר תחכום ועדכניות, והוא מתאים למי שהבית שלהם מעוצב בסגנון נקי ומדויק. אם הכוונה שלכם היא לעצב את המטבח החדש שלכם כמטבח מודרני, כדאי לוודא שהעיצוב האינטגרלי המזוהה איתו, ישתלב בצורה הגיונית עם המראה של הסלון והחללים הסמוכים. 

בניית מטבח חדש בצבעים

כאשר אתם מעצבים מטבח חדש, אתם יכולים להשתולל ולעוף על כנפי הדמיון. אתם יכולים לבחור סגנון אחד שיכוון אתכם, כמו מטבח כפרי, מטבח פרובנס או מטבח קלאסי, אבל זה לא אומר שאתם מתחייבים לכל המאפיינים של אותו מטבח. כך, למשל, ניתן לשדרג את העיצוב של המטבח שלכם על ידי זריקת צבע או אפילו עיצוב מטבח צבעוני. אם בחרתם למשל במטבח כפרי המתאפיין לרוב בגוונים רכים וטבעיים, תוכלו לשלב בו צבעים פחות שגרתיים כמו ורוד, כחול כהה ואפילו שחור. מטבח שחור עם עץ או לחילופין מטבח ירוק יהיו אופציות מעניינות לגיוון וריענון סגנון המטבח שלכם. 

גלריית מטבחים חדש

כמה עולה מטבח חדש ומהם הגורמים המשפיעים על המחיר?

אז כמה עולה מטבח חדש? שני גורמים מאוד קריטיים שיכולים להשפיע דרסטית על כמה עולה לעשות מטבח חדש הם חומרי הגלם שתבחרו ו. . בראש ובראשונה גודל המטבח הוא המרכיב העיקרי המשפיע על עלות המטבח. איכות חומרי הגלם התאמה שלהם לאקלים האזורי והאחריות ארוכת השנים, איכות הצבע איתו נצבע המטבח הוא המרכיב החשוב ביותר. מטבח לבן לדוגמא ישמור על המראה שלו ללא שינוי בגוון ככל שהצבע איתו צובעים את המטבח איכותי יותר, כמו כן ככל שהצבע איכותי המטבח שומר על היוקרה שלו.

עלויות מטבח חדש- האם ניתן לצמצם אותן?

כאמור, עלויות מטבח חדש הן סוגיה בה מתחבטים רבים, ומכאן עולה השאלה איך ניתן לצמצם אותן. מעבר לברור מאליו, כלומר בחירת חומרי גלם שגרתיים וזולים יותר, שדורשים פחות עיבוד ועבודה, פרמטר נוסף שמשפיע באופן קריטי על עלות התהליך הכולל של רכישת המטבח הוא כאמור שעות העבודה המושקעות בו. על מנת לצמצם את הפרמטר הזה, חשוב להקפיד לבצע תהליך מדויק ויסודי של תכנון המטבח, כדי שניתן יהיה לזהות את כל הבעיות והמגבלות מראש. עבודה יסודית בשלב התכנון תוכל למנוע הרבה בעיות ולחסוך זמן וכסף בביצוע המטבח בפועל. לכן כל כך חשוב לבחור חברת מטבחים מצוינת שלא מסתפקת בעיצוב ובניית המטבח, אלא מנהלת יחד עם הלקוחות תהליך תכנון קפדני. אם כך, התשובה הכללית היא כן, בהחלט, ניתן לצמצם את העלויות הנדרשות בעת קניית מטבח ולשמור על תקציב שהוגדר מראש, אך הדבר דורש תכנון נכון, ובמקרים מסוימים גם נכונות להתפשר מצד הלקוח.

איך הופכים את תהליך הבנייה וההרכבה לנעים ככל הניתן? 

בין אם בחרתם במטבח כפרי, מטבח פרובנס או מטבח קלאסי, בשלב הרכבת המטבח יכולים להשתבש דברים שונים, וכדאי להיערך לזה כדי לא להתאכזב. כדי להפוך את תהליך העבודה עצמו לנעים ככל הניתן, חשוב לעשות תיאום ציפיות מפורט כמה שיותר מול חברת המטבחים או הנגר, להגדיר בבירור למה אתם דואגים ולמה לא, לסגור מראש את כל מה שקשור לכסף ולזמנים, וגם לדאוג להשאיר קצת מרווח נשימה לבלת"מים. חשוב לזכור שזהו פרויקט רציני שעושים פעם בלא מעט שנים, והתוצאה חשובה יותר מאשר עמידה מושלמת בלוחות הזמנים. עם זאת, כמובן שחריגה מופרזת בזמנים או חריגה תקציבית אינם דבר נעים לאף צד כשמגלים אותם בדיעבד, ולכן כדאי, כאמור, להתייחס לאפשרות הזאת מראש ולהגדיר איך מתמודדים איתה. 

איך בוחרים מטבח חדש הנכון עבורכם?

בקניית מטבח חדש אתם צריכים להבין איזה מטבח נכון עבורכם. לשם כך, חשוב שתקבלו השראה ממטבחים ומבתים שמדברים אליכם או שמוצאים חן בעיניכם. חשוב שתנסו לאפיין את הסגנון שבו אתם מעוניינים, האם אתם מתחברים יותר למטבחים מודרניים או שדווקא מטבחים כפריים מוצאים חן בעיניכם יותר? האם אתם טיפוסים של מטבחים סולידיים או שלבית שלכם יתאים מטבח עם צבע? כל האפשרויות פתוחות כאשר קונים מטבח חדש, ולכן מאוד חשוב שתיקחו את הזמן כדי לחשוב, להסתכל ולדפדף, עד שתבינו מה אתם אוהבים.

לסיכום

אם אתם עומדים בפני בחירה של מטבח חדש, כדאי שתדעו שמדובר בתהליך שיכול להיות מהנה ומרגש, ואפילו אפשרי בתקציב סביר. הסוד הוא בבחירה של חברת מטבחים נכונה שיודעת ללוות את התהליך בצורה מקצועית ולספק לכם את העצות הנכונות. אם אתם מחפשים חברה כזו – כוונו את ה-WAZE אל תכלת מטבחים – זה ממש היעד עבורכם.

מאמרים נוספים
צור קשר
דילוג לתוכן